Slipknot
forrás:http://hu.wikipedia.org/wiki/Slipknot 2006.05.27. 11:06
Történet
A csapat 1995-ben alakult, demo-albumukat 1996-ban adták ki Mate, Feed, Kill, Repeat címmel. Ez az album ugyan még nem került boltokba, de már számos kiadó érdeklődött a banda iránt.
A Slipknot végül a Roadrunner Records kiadóval írt alá szerződést, így 1999 júniusában megjelentetthették névadó debüt albumukat. A banda jellegéből adódóan rádióban kevésszer játszották őket, de hírük (leginkább élőszóban) így is messzement. Idézet egy hallgató által írt cikkből: „Azt gondoltad a Limp Bizkit kemény. Ők semmik a Slipknot-hoz képest. Ez valami teljesen más. Nagyon hatásos.” [1]
A kemény turnézás révén (beleértve egy Ozzfestben való részvételt) a banda rajongótábora jelentősen kiszélesedett.
2001-ben Iowa címmel megjelent a várva várt folytatás, amelyik rögtön harmadik helyen startolt a Billboard Magazine albumlistáján. Ismét gyakori turnézás következett, amellyel még híresebbé tették a bandát (és még több koncertfelvétel született).
Egy majdnem 2 éves szünet után ismét összeálltak 2003 végén, és nekiláttak a 3. album írásának és felvételének a világhírű Rick Rubin producer felügyelete alatt, aki olyan művészekkel dolgozott már, mint Johnny Cash, a Beastie Boys, vagy a Slayer.
A harmadik albumukat 2004 májusán jelentették meg Vol. 3 (The Subliminal Verses) címmel. Az ismertetők többsége pozitív hangnemben írt róla. A New Musical Express a következőt írta: „Az album legalább kétharmada még mindig pörgős speed metal, de vannak jelei egyfajta zseniális fejlődésnek, nem beszélve a progresszív rock elemekről.” Az album a második helyen kezdett a Billboard listáján.
A banda jónéhány (minden) tagját fényképezték már le maszk nélkül: az énekest, Corey Taylor-t és az egyik gitárost James Root-ot a bandájuk, a Stone Sour tagjaként, a dobos Joey Jordison-t, a mellék-bandája a Murderdolls tagjaként, és az egyik perkussziós dobost, Shawn Crahant a szintén mellék-banda To My Surprise tagjaként. Képek jelentek meg Mick Thompson gitárosról a Total Guitar magazinban, és Paul Gray-ről is a The Smoking Gun című kriminalisztikai magazinban (kábítószeres befolyás alatti közlekedési baleset).
Kritikák
A Slipknot-ot sokan kemény kritikákkal illették a megjelenésük miatt, amit a sokk-marketing részének tartanak, és propaganda-elemnek nyilvánítanak. A bandát szintén vádolták azzal, hogy csupán a taglétszám emelése miatt hoztak létre a bandán belül olyan posztokat mint a szempler/effekt-keverő, amely nincs semmelyik más bandában sem, mégha használnak is a zenébe belemixelt elemeket. Emellett még sokszor tüntetnek a koncertjeik helyszínein katolikusok és egyéb keresztények, akik sátánizmussal vádolják őket. A 2. album első koncerteseményei óta használnak karszalagokat, természetesen ezért is kemény kritikát kaptak.
Emblémák
A Slipknot által használt emblémáknak viszonylag széles skálája van. Ilyen a tetovált mintára emlékeztető „S” betű, a kissé képernyőhangyázásra emlékeztető „Slipknot” logó, a UPC kód (nemzetközi vonalkód), a kecske-szimbólum (profilból), a kecskefej-szimbólum (szemből), a pentagram és annak kilenc-ágú változata (különösen ezek váltják ki a keresztény egyházak ellenszenvét).
Tagok
Ex-Tagok
Diszkográfia
|